Get Adobe Flash player

Wybrane strony przedwojennego tygodnika - As - Nr 34 z 20 października 1935 r. / rok I

Z pierwszych stron gazet

Z kraju i ze świata

Gwiazdy, Gwiazdozbiory

Moda, moda, moda...

W kl30 obiektywie

7 Dni Dobrej Gospodyni

Dzisiaj jest: 24 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Zobacz zdjęcia w Fotoplastykonie KL30

ITD - I TYLKO DOBRE

 As - Nr 34/1935 r./rok I

 

Było... nie minęło...

  CP by casino

     Praca zawodowa, obowiązki domowe, czy też towarzyskie lub nawet wyższego rzędu obowiązki reprezentacyjne pań z dyplomacji, wszystko to zatrzymuje piękne panie w mieście, utrudniając lub nawet uniemożliwiając korzystanie w szerszej mierze z błogosławieństw sportu i swobody na świeżym powietrzu. I tu przychodzą nam efektywnie z pomocą unowocześniające się coraz bardziej formy życia.

   Jedno słowo wynalezione przez naród najbardziej dbały o równowagę życiową – przez Anglików – jest kwintesencją wszystkiego, o czym może zamarzyć każdy mieszczuch, podkładając pod jego treść słowa pojęcia dla siebie najbardziej upragnione, określające sposoby przepędzenia na wolnym powietrzu, wolnych od pracy końcowych dni tygodnia.

     Week-end !

      Szkoda, że nie mamy jeszcze w języku polskim równie lapidarnego i dobrego określenia na pojęcie objęte słowem „week-end”. Polska „końcówka”, to jednak za słabe i za blade słówko…

    Która z pań dysponuje autem a ma przy tym swoją willę poza miastem, wyjeżdża oczywiście na własne letnisko. Inna poleci samolotem nad morze, aby na słonecznej plaży zaczerpnąć ożywczego tchnienia morskiej dali. Zwolenniczki jazdy konnej dosiądą ulubionego rumaka, by na jego grzbiecie dać się ponosić w upragnioną dal. Słowem każda z pań oddaje się ulubionej rozrywce i sportowi, który jej najbardziej odpowiada, znajdując w tym nie tylko chwilową przyjemność, ale koniecznie odprężenie nerwów, przywrócenie równowagi, zachwianej tylekroć przy każdym warsztacie pracy.

    A kogo nie stać na kosztowne akcesoria sportu i podróży, temu stoją otworem polskie drogi i bezdroża, po których coraz częściej spotyka się grupy osób, uprawiających turystykę pieszą, jakże pełną uroku i pokrzepiającą fizycznie i moralnie, jeżeli przystępuje się do niej z pewnym przygotowaniem a rozsądnie.

     Wystarczy wtedy najprostszy strój, grube obuwie na niskim obcasie i plecak na najkonieczniejsze drobiazgi.

     Niech żyje week-end !

 

     K. J. ("AS" - Nr 15/1935)

 

 

Poniżej - od lewej:

Sportowy kostium (na lewo) i sportowy komplet (na prawo), wykonane z modnych gatunków wełny, bardzo praktyczne do podróży czy dalszej przechadzki.

Skórzany komplet – marzenie pań, odbywających jazdy samolotowe.

Kostium do jazdy konnej: lekko kremowy z jasnym kapeluszem.

Kostium do jazdy konnej: czarno-biały z melonikiem i lakierowanymi butami.

 

 

 

 

Nasze Asy – Reklamujemy – Nasze Asy – Polecamy – Nasze Asy – Rekomendujemy – Nasze Asy