Get Adobe Flash player

Wybrane strony przedwojennego tygodnika - As - Nr 3 z 19 stycznia 1936 r. / rok II

Z pierwszych stron gazet

Z kraju i ze świata

Gwiazdy, Gwiazdozbiory

Moda, moda, moda...

W kl30 obiektywie

7 Dni Dobrej Gospodyni

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2021    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Zobacz zdjęcia w Fotoplastykonie KL30

ITD - I TYLKO DOBRE

 As - Nr 3/1936 r./rok II

 

Było... nie minęło...

  CP by casino

     Do najpiękniejszych szlaków turystycznych zaliczyć trzeba przede wszystkim morze. Bezkresne tonie wody, sięgające wokoło nas dalekich krańców widnokręgu, mają tak sugestywną siłę przyciągania, że kto raz zakosztował zapachu słonej wody, niesionej na skrzydłach wiatru od morza, ten powracać będzie stale myślą do jego kojących nastrojów.

     Nie każdy może sobie pozwolić na tak luksusowe przyjemności. Są jednak liczne zastępy szczęśliwców, którzy mogą spędzić czas nad morzem, oddając się rozkoszom kąpieli w zmaganiu z falą przy pływaniu lub też plażując w palących promieniach słońca na miękkim piasku wybrzeża. Zupełna beztroska towarzyszy takiemu pobytowi nad morzem.

     Piękna pani, która zna tajniki konserwowania swojego zdrowia, urody i młodzieńczego wyglądu, lubi ogromnie pobyt nad morzem, wiedząc, ile korzyści dla jej samopoczucia daje taki wypoczynek. Codzienna kąpiel, poprzedzona cudowną w skutkach gimnastyką nadmorską, a przede wszystkim możność pływania, sportu, który najidealniej wprawia w ruch wszystkie mięśnie, powoduje prawdziwą, najpełniejszą regenerację. Oto zdrowotne walory morza. Nie można też pominąć milczeniem faktu, że plaża pozwala na rozwinięcie czarów urody. Dobrze dobrany do typu urody kostium kąpielowy, efektowny płaszcz, pyjama plażowa, modne shorty, kolorowe sandałki, to wszystko podnosi walory pięknego ciała kobiecego. Dyskretna powściągliwość, zachowana przy pełnym poczuciu swobody, jaką nam daje plaża, to najlepszy wskaźnik dobrego smaku i prawdziwej dystynkcji, o którą dbać winny wszystkie panie, jeśli chcą mieć o sobie wysokie mniemanie i pragną wywierać właściwy czar na bliższe i dalsze otoczenie.

     Aby mógł on w pełni rozkwitać, nie wolno nam bagatelizować strojów plażowych. Poświęćmy im dużo subtelnej uwagi, aby jak najlepiej w nich wypadł nasz własny typ urody. Mamy do wyboru albo barwne, kwieciste materiały na kostiumy kąpielowe, albo też zawsze modny i wysmuklający czarny trykot. Po długim panowaniu  spokojnej czerni, którą tylko w niewielu wypadkach przerywały jednokolorowe kostiumy, odchylenie jakie nastąpiło w ubiegłym sezonie przez modę wzorzystych materiałów, podziałało zupełnie odświeżająco na widok plaż nadmorskich. Te rozmigotane tysiącem odcieni i barw wzorzyste kostiumy są naprawdę miłe i ładne. Przy ich wyborze zastanowi się pani nad główną barwą, jaka służy za tło materiału i ta niech będzie wskaźnikiem w  wyborze.

     A nad zieloną czy błękitną falą morską wszystkie barwy grają w promieniach słońca i pozwalają porównać kąpiące się kobiety do kwiatów i motyli, przed którymi unoszą się białe puchy mew, przelatujących nad wodą.

     Wzywa nas morska dal !

 

Ajaks ("AS" - Nr 17/1935)

 

 

Nasze Asy – Reklamujemy – Nasze Asy – Polecamy – Nasze Asy – Rekomendujemy – Nasze Asy